str. główna ELFIN.PL

Towarzystwa
Agenci
Brokerzy

3 lipca 2022
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
na życie  NNW  komunikacyjne  majątkowe  w podróży  OC  zdrowia  forum

Ubezpieczenia w podróży
Co, jak i dlaczego ubezpieczamy w podróży zagranicznej
Jaki jest przedmiot i zakres ubezpieczenia
Jakie czynniki wpływają na wartość składki
Jaki zakres ubezpieczenia należy wybrać
Jakie pakiety ubezpieczeń masz do wyboru
Pytania, które pomogą ci wybrać ubezpieczenie
Jak porównywać oferty
Jakie są zasady udzielania pomocy i pokrywania kosztów

  Ubezpiecz się na życie
  Jaka polisa na życie dla ciebie?
  Masz już polisę na życie?
Sprawdź, czy odpowiada twoim potrzebom
Słownik finansowy

Suma ubezpieczenia

Suma ubezpieczenia odzwierciedla maksymalną wartość kosztów, które zostaną pokryte przez ubezpieczyciela w razie choroby lub wypadku za granicą. W przypadku wszystkich ubezpieczeń jest ona głównym czynnikiem decydującym o wysokości składki, ale pamiętaj, że nie jedynym.

Ten sam niepokój powinna wzbudzić w tobie świadomość, iż maksymalne świadczenie jakie otrzymasz w ramach ubezpieczenia NNW w przypadku utraty obu nóg wyniesie ... 900 PLN. To nie jest kiepski żart. Naprawdę są towarzystwa, które mogą ci zaoferować sumę ubezpieczenia w wysokości ... 1000 zł. Przy założeniu, że odszkodowanie świadczenie z tytułu utraty obydwu kończyn to 90% sumy ubezpieczenia, istnieje możliwość, że 900 zł będzie wszystkim, czego możesz się spodziewać.
Na szczęście takie sytuacje należą do rzadkości - większość towarzystw ustala oferowane przez siebie sumy ubezpieczenia na przyzwoitym poziomie.

Pamiętaj: Sumę ubezpieczenia wybieraj zawsze biorąc pod uwagę

  1. poziom cen usług medycznych, transportowych itp. w kraju, do którego się wybierasz
  2. wysokość świadczenia, jakie chciałbyś otrzymać odnosząc poważny uszczerbek na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku
  3. kwotę, jaką otrzyma wyznaczona przez ciebie osoba na wypadek twojej śmierci

Owszem, sama myśl o punkcie b.lub c. może odebrać ochotę na jakikolwiek wyjazd, ale dalece bardziej przygnębiające są konsekwencje nie wzięcia pod uwagę pewnych zdarzeń w chwili, gdy już ci się przytrafią.

Pamiętaj: Suma ubezpieczenia stanowi górną granicę odpowiedzialności towarzystwa i odnosi się do jednego zdarzenia (bez względu na łączną liczbę zdarzeń w całym okresie ubezpieczenia). Jeśli jedno zdarzenie nie wyczerpie całej sumy, z jej pozostałej części mogą być pokryte koszty związane z innym zdarzeniem losowym. Musiałoby ono mieć jednak miejsce w tym samym okresie ubezpieczenia.

W przypadku kosztów leczenia suma ubezpieczenia określana jest najczęściej w USD, ale są towarzystwa stosujące jako jednostkę PLN lub DEM. Przeliczenie sumy ubezpieczenia wyrażonej w obcych walutach na złote następuje według średniego kursu ustalonego przez Prezesa NBP, obowiązującego w dniu ustalenia odszkodowania.

Uwaga: Przy porównywaniu ofert poszczególnych towarzystw zwróć uwagę na stosowaną przez nie walutę przy określaniu sumy ubezpieczenia dla kosztów leczenia; unikniesz pomylenia 30 000 USD z 30 000 PLN, a różnica pomiędzy nimi przecież niebagatelna.

W przypadku następstw nieszczęśliwych wypadków suma ubezpieczenia najczęściej określana jest w PLN, ale i tu bywają wyjątki (patrz: Uwaga: powyżej)

Ilość proponowanych przez towarzystwa wariantów sumy ubezpieczenia dla kosztów leczenia jest różna, ale nigdy nie mniejsza niż 3. Są towarzystwa oferujące możliwość wyboru pomiędzy 6 lub nawet 8 wariantami, a ich zakres kształtuje się pomiędzy 5 000 USD a 60 000 USD.
następna strona >>
Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum

Towarzystwa ubezpieczeniowe Agenci Brokerzy
Copyright © 2000-2022 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009