str. główna ELFIN.PL

Towarzystwa
Agenci
Brokerzy

22 maja 2022
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
na życie  NNW  komunikacyjne  majątkowe  w podróży  OC  zdrowia  forum
Elfin radzi
Inwestycje
Banki
Ubezpieczenia
Słownik finansowy

O czym powinieneś pamiętać będąc już za granicą

  1. Zawsze noś przy sobie polisę lub kartę potwierdzającą zawarcie ubezpieczenia, na której ubezpieczyciel podaje numer telefoniczny swojego przedstawiciela zagranicznego. To z nim masz się skontaktować w razie wypadku (jeśli będziesz nieprzytomny, ułatwi to osobom ci towarzyszącym zorganizowanie pomocy).
  2. Jeśli poruszasz się za granicą własnym samochodem - zawsze miej przy sobie Zieloną Kartę; jeśli będziesz sprawcą wypadku będzie ona podstawowym dokumentem, jakiego zażąda od ciebie policja.
  3. Jeżeli ty ulegniesz wypadkowi spowodowanemu przez obcokrajowca - nigdy nie zgadzaj się na polubowne załatwienie sprawy (sprawca może ci bowiem proponować natychmiastowe zapłacenie jakiejś kwoty, w zamian za to, że nie będziesz dochodził swoich praw drogą oficjalną). Domagaj się wezwania policji i nie bagatelizuj żadnych dolegliwości. Na terenie Polski działa już coraz więcej firm specjalizujących się w uzyskiwaniu odszkodowań z zagranicy; pobierają wprawdzie od tego prowizje, ale w zamian za to pomagają uzyskać wysokie odszkodowania. Możesz również liczyć na pomoc towarzystw, mających duże doświadczenie w ubezpieczeniach zagranicznych.
  4. Sprawdź czy ubezpieczyciel określił kwotę, poniżej której sam będziesz musiał pokryć za granicą koszty związane z zaistniałym zdarzeniem. Jeśli tak, to powinieneś być przygotowany na to finansowo, bo zwrot wydatku otrzymasz dopiero po powrocie do kraju. (Zwykle są to kwoty nie przekraczające 200 USD).
  5. Żądaj i zbieraj w bezpiecznym miejscu oryginały dokumentów potwierdzających wszystkie koszty, jakie poniosłeś w związku z zaistniałym zdarzeniem objętym ubezpieczeniem. Nie zapomnij o pisemnej diagnozie i dokumentacji lekarskiej, uzasadniającej otrzymaną pomoc lekarską.
  6. Pamiętaj o terminach zgłaszania ubezpieczycielowi poszczególnych zdarzeń objętych ochroną ubezpieczeniową.

Inne porady

Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum
Towarzystwa ubezpieczeniowe Agenci Brokerzy
Copyright © 2000-2022 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009