str. główna ELFIN.PL

Towarzystwa
Agenci
Brokerzy

22 maja 2022
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
na życie  NNW  komunikacyjne  majątkowe  w podróży  OC  zdrowia  forum

Ubezpieczenia w podróży
Co, jak i dlaczego ubezpieczamy w podróży zagranicznej
Jaki jest przedmiot i zakres ubezpieczenia
Jakie czynniki wpływają na wartość składki
Jaki zakres ubezpieczenia należy wybrać
Jakie pakiety ubezpieczeń masz do wyboru
Pytania, które pomogą ci wybrać ubezpieczenie
Jak porównywać oferty
Jakie są zasady udzielania pomocy i pokrywania kosztów

  Ubezpiecz się na życie
  Jaka polisa na życie dla ciebie?
  Masz już polisę na życie?
Sprawdź, czy odpowiada twoim potrzebom
Słownik finansowy

Co, jak i dlaczego ubezpieczamy w podróży zagranicznej?

Wyjeżdżając za granicę, niezależnie od tego, gdzie się udajesz i na jak długo, powinieneś liczyć się z możliwością nagłego zachorowania lub wypadku. Konsekwencją tego może być konieczność poddania się kosztownym zabiegom medycznym. Możesz mieć również problemy z powrotem do kraju.
Dobra polisa ubezpieczeniowa zagwarantuje ci pokrycie tych i innych wydatków przez ubezpieczyciela, co będzie szczególnie istotne w tych krajach, gdzie koszty nawet najprostszych zabiegów ambulatoryjnych mogą cię wprawić w zdumienie. Ceny usług medycznych, transportowych, itp. różnią się znacznie w poszczególnych krajach.

Przykład: Jeśli w Grecji za jeden dzień bezzabiegowego pobytu w szpitalu zapłacisz ok. 80 USD, to w Niemczech będzie cię to kosztować już od 200 do 550 USD, a we Francji nawet do 800 USD.

W ramach oferowanej przez towarzystwa ochrony będziesz miał możliwość wyboru jednego z kilku wariantów ubezpieczenia. Różnice pomiędzy poszczególnymi wariantami dotyczą przede wszystkim:

  • kraju docelowego podróży w Europie lub na świecie
  • sum ubezpieczenia
  • świadczeń realizowanych w ramach usługi Assistance
  • górnych limitów wypłat z tytułu innych ryzyk objętych ubezpieczeniem
  • ochrony dodatkowej z tytułu NNW, OC czy Bagażu

Dobra polisa ubezpieczeniowa z całą pewnością zwiększa komfort podróży, poprzez poczucie bezpieczeństwa jakie daje jej posiadanie. Przy jej wyborze zawsze kieruj się zdrowym rozsądkiem i nigdy nie zaczynaj od razu od wyboru oferty najtańszej (o najniższej składce) - tania polisa to zwykle polisa o bardzo ograniczonym zakresie ubezpieczenia.
Uważaj by oszczędzanie na składce nie oznaczało braku dobrego ubezpieczenia gdyż to może spowodować mnóstwo kłopotów prowadzących do katastrofy finansowej.

Jedno z najistotniejszych pojęć, z jakimi spotkasz się dokonując wyboru ubezpieczenia, to pojęcie sumy ubezpieczenia. Jej zadaniem jest zapewnienie ci realnego, nie symbolicznego pokrycia ewentualnych kosztów, związanych z zaistnieniem za granicą zdarzeń objętych ochroną ubezpieczeniową. Dlatego wybierając SU warto zastanowić się czy kraj, do którego jedziemy jest drogi i dobrze nam znany, czy lepiej by nam ktoś pomógł w nagłej potrzebie.

Dokument o nazwie: Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), czyli swoista "instrukcja obsługi" ubezpieczeń, poza tym, że opisuje objęte ochroną zdarzenia i ich skutki, zawiera również cały zestaw wyłączeń odpowiedzialności towarzystwa. W przypadku ubezpieczeń podróżnych często stanowią one dłuższą listę, niż rodzaje ryzyk objętych ubezpieczeniem.

Aby uatrakcyjnić swoje oferty, towarzystwa proponują różny zakres ochrony ubezpieczeniowej. Tworzą w ten sposób pakiety, które umożliwią ci dostosowanie warunków ubezpieczenia do twoich indywidualnych potrzeb.

Zdecydowana większość towarzystw przewiduje dopuszczalny okres ubezpieczenia od 1 dnia do 1 roku. Wyjeżdżajac na dłużej pamiętaj o możliwości zawarcia długoterminowej - najczęściej rocznej - umowy ubezpieczenia dla osób wielokrotnie wyjeżdżających za granicę służbowo lub prywatnie.

Pomoc w wyborze ubezpieczenia znajdziesz w kolejnym kroku naszych porad:
jak porównywać konkurencyjne oferty ubezpieczeń w podróży

Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum
Towarzystwa ubezpieczeniowe Agenci Brokerzy
Copyright © 2000-2022 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009