str. główna ELFIN.PL

Towarzystwa
Agenci
Brokerzy

22 maja 2022
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
na życie  NNW  komunikacyjne  majątkowe  w podróży  OC  zdrowia  forum

Ubezpieczenia w podróży
Co, jak i dlaczego ubezpieczamy w podróży zagranicznej
Jaki jest przedmiot i zakres ubezpieczenia
Jakie czynniki wpływają na wartość składki
Jaki zakres ubezpieczenia należy wybrać
Jakie pakiety ubezpieczeń masz do wyboru
Pytania, które pomogą ci wybrać ubezpieczenie
Jak porównywać oferty
Jakie są zasady udzielania pomocy i pokrywania kosztów

  Ubezpiecz się na życie
  Jaka polisa na życie dla ciebie?
  Masz już polisę na życie?
Sprawdź, czy odpowiada twoim potrzebom
Słownik finansowy

Pytania, które pomogą ci wybrać ubezpieczenie

Przy zawieraniu ubezpieczenia zwróć uwagę na następujące sprawy:

 1. Jakie ryzyka obejmuje podstawowy (najprostszy) wariant ubezpieczenia?
 2. Uwaga: Podstawowe zakresy ubezpieczeń w poszczególnych towarzystwach mogą różnić się od siebie diametralnie! Przy tych samych sumach ubezpieczenia, a czasem nawet przy niewiele różniących się od siebie składkach zakres ubezpieczenia może obejmować zupełnie różne ryzyka.

 3. Jakie są różnice w ilości ryzyk pomiędzy oferowanymi pakietami (ew. wariantami rozszerzonymi ubezpieczeń) i jakie ma to przełożenie na wysokość składki?
 4. Uwaga: Czasem poważne rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej powoduje nieznaczny jedynie wzrost składki.

 5. Jakie masz do wyboru sumy ubezpieczenia i czy ich wysokość cię satysfakcjonuje?
 6. Uwaga: Koszty leczenia - suma ubezpieczenia musi odpowiadać poziomowi cen kraju, do którego się wybierasz. Nie ma bowiem sensu wybieranie sumy najwyższej, jeśli wybierasz się do kraju o niskich kosztach usług; przeciwnie - jeśli masz zamiar podróżować po krajach "drogich".

  Następstwa nieszczęśliwych wypadków - suma ubezpieczenia określa maksymalną kwotę jaką otrzymasz na wypadek 100% uszczerbku na zdrowiu i jaką otrzymają ewentualni spadkobiercy w wypadku twojej śmierci. Będzie to dość przygnębiające, ale spróbuj wyobrazić sobie swoje własne zdziwienie, kiedy za utratę prawej ręki otrzymasz kwotę najniższego wynagrodzenia w przemyśle.

 7. Jaki procent sumy ubezpieczenia (50% czy 100%) wypłaca towarzystwo w przypadku śmierci, będącej skutkiem nieszczęśliwego wypadku i czy za wypłatę 100% żąda opłaty dodatkowej składki?
 8. Jakie rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej możesz otrzymać za opłatą dodatkowej składki (np. objęcie ubezpieczeniem następstw chorób tropikalnych, zawału serca, udaru mózgu, działań wojennych, itp.)?
 9. Czy towarzystwo zastrzega sobie minimalną kwotę (najczęściej jest to 50 PLN), poniżej której nie wypłaca świadczeń z tytułu następstw nieszczęśliwych wypadków?
 10. Czy istnieją ograniczenia w wyborze zakresu ochrony ubezpieczeniowej dla osób starszych (w zależności od towarzystwa od 60 do 80 roku życia)?
 11. Uwaga: Niektóre towarzystwa zawierają ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków z osobami starszymi jedynie w zakresie podstawowym, czyli o najmniejszej ilości ryzyk objętych ubezpieczeniem.

 12. Czy ubezpieczyciel oferuje usługi typu assistance; jeśli tak, to w jakim zakresie?
 13. Uwaga: Niektóre towarzystwa włączają pewien zakres usług assistance nawet w podstawowy wariant ubezpieczenia, inne traktują je jako osobny przedmiot ubezpieczenia z oddzielną składką. Przy zawieraniu ubezpieczenia zwróć uwagę na następujące ustalenia:

 14. Czy z kraju pobytu można bez problemu skontaktować się telefonicznie z zagranicznym przedstawicielem towarzystwa = Centrum Alarmowym = Komisarzem Awaryjnym i czy pod wskazanym w polisie (ew. karcie potwierdzającej zawarcie ubezpieczenia, przypominającej wielkością kartę kredytową) numerem telefonu porozumiesz się w języku polskim?
następna strona >>
Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum
Towarzystwa ubezpieczeniowe Agenci Brokerzy
Copyright © 2000-2022 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009